Az Egyesült Államok mellett más NATO-tagállamok is teljesítették Volodimir Zelenszkij, ukrán elnök számos kérését arra vonatkozóan, hogy segítsenek az orosz erők akadályoztatásában, azonban bizonyos intézkedésektől mégis elzárkóztak, mivel azokkal szerintük a háború fokozódását kockáztatnák – közölte a CNN.
Az alábbi felsorolásban olvashatóak az ukrán elnök azon kérései, amelyeket nem teljesítettek:
Repülési tilalmi zóna: Zelenszkij több alkalommal felszólította Ukrajna szövetségeseit, hogy hozzanak létre repüléstilalmi övezetet az ország felett. A repüléstilalmi zóna egy olyan terület, ahol bizonyos repülőgépek nem repülhetnek meghatározott okok miatt. Egy olyan konfliktus esetében, mint amilyen az ukrajnai háború, ez valószínűleg azt jelentené, hogy az orosz gépek nem repülhetnek át Ukrajna felett, így megakadályozva az ukrán területekre mért légicsapásokat.
A katonai repüléstilalmi övezet azonban a gyakorlaban azt jelentené, hogyha egy orosz repülőgép berepülne a NATO repüléstilalmi övezetébe, akkor a NATO-erőknek fel kellene lépniük a repülőgép ellen. Ezek az intézkedések magukban foglalhatják a repülőgép lelövését is az égből. Ez Oroszország oldaláról nézve NATO általi háborús cselekménynek minősülne, amely kiélezné a konfliktust.
S-300 rakétavédelmi rendszerek: Ez a föld-levegő rakétarendszer olyan célpontokat tud kilőni, amelyek magasabbak és távolabb is vannak, mint amire a Stinger-rakétákat tervezték.
Három, az ügyet jól ismerő forrás szerint Szlovákia előzetesen beleegyezett abba, hogy Ukrajnát egy kulcsfontosságú szovjet korabeli légvédelmi rendszerrel látja el, amely segíti az orosz légicsapások elleni védekezést.
MiG vadászrepülőgépek: A hónap elején az Egyesült Államok elutasította Lengyelország azon javaslatát, miszerint MiG-29-es vadászrepülőgépeit amerikai közreműködéssel adja át Ukrajnának.
John Kirby, a Pentagon sajtótitkára nyilatkozatában kijelentette, hogy az Egyesült Államok szerint Lengyelország javaslata „nem tartható” és túl kockázatos - közölte a Híradó.
KÖVESSEN MINKET A FACEBOOKON: