Hanna Maljar ukrán védelmiminiszter-helyettes úgy vélekedett, Oroszország továbbra is dolgozik azon, hogy elfoglalja Kelet-Ukrajnát. Hangsúlyozta Oroszország folytatja előkészületeit, mozgósít és újoncokat képez ki.
Az UNIAN hírügynökség értesülése szerint az ukrán hadsereg vezérkara arra számít, hogy az orosz erők újabb erőfeszítést tesznek Kelet-Ukrajna teljes elfoglalására. Ennek érdekében Oroszország más részeiből újabb csapatokat vezényelnek a határokhoz. Emellett új személyzettel egészítenék ki a megtizedelt orosz egységeket.
A következő orosz támadások középpontja várhatóan Harkiv és Szlovjanszk közelében lesz – vélekedett egy ukrán tábornok az UNIAN beszámolója szerint.
Az oroszok által támogatott szakadár ukrán régió, a Donyecki Népköztársaság fokozni fogja az ukrán erők elleni harcot – mondta hétfőn Gyenyisz Pusilin, az ottani szeparatisták vezetője.„Minél tovább késlekedünk, annál többet szenved a civil lakosság, amelyet túszul ejt ez a helyzet. Meghatároztuk azokat a területeket, ahol bizonyos lépéseket fel kell gyorsítani” – tette hozzá Pusilin.
A nyugati vállalatok sietve távoznak Oroszországból vagy csökkentik ottani tevékenységüket az Ukrajna elleni orosz támadás miatt. Így tesz a francia Société Générale bank is. A pénzintézet megállapodott arról, hogy eladja a Rosszbankban és az orosz hitelező és biztosítási leányvállalataiban lévő részesedését az Interrosz Capitalnak, a Vlagyimir Potanyin milliárdoshoz kötődő cégnek.
Az orosz offenzíva pénzügyi szankciók sorát váltotta ki az Egyesült Államok, Európa és Nagy-Britannia részéről, ami arra késztette a nyugati vállalatokat, hogy eladják oroszországi eszközeiket. A Société Générale-ra re egyre nagyobb nyomás nehezedett, hogy megszakítsa kapcsolatait Oroszországgal, és megszüntesse több mint 15 éves befektetését a Rosszbankban.
Hasonlóan távozik Oroszországból az Ericsson távközlési szolgáltató. A svéd vállalat hétfőn közölte, hogy határozatlan időre felfüggesztette összes oroszországi üzleti tevékenységét az Ukrajna elleni háború miatt.
A cég közölte, hogy 2022 első negyedévében 900 millió svéd korona (mintegy 33 milliárd forint) céltartalékot képez az eszközök értékvesztésére és egyéb rendkívüli költségekre, a dolgozók elbocsátási költségeinek figyelembevétele nélkül.
Az Ericsson azt is közölte, hogy oroszországi alkalmazottait fizetett szabadságra küldi.
(MTI)
KÖVESSEN MINKET A FACEBOOKON: