Budanov: Putyinnak el kellene ismernie, hogy Oroszország egyáltalán nem olyan erős és nagyszerű állam, mint amilyennek lefestette
Ukrajna addig fog harcolni, amíg az összes orosz csapatot ki nem kergeti a területéről.
Kirilo Budanov, az ukrán katonai hírszerzés vezetője a The Wall Street Journal című amerikai lapnak adott interjújában - amelyet a védemi minisztérium hírszerzési főigazgatósága is közzétett a hivatalos honlapján - kijelentette, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök zsákutcába került, mert az Ukrajna elleni háborút sem megállítani, sem megnyerni nem tudja. Kiemelte: ahhoz hogy véget vessen a háborúnak, el kellene ismernie, hogy "Oroszország egyáltalán nem olyan erős és nagyszerű állam, mint amilyennek lefestette". "A háború kezdete előtt meglévő lehetőségei közül Putyin a legkegyetlenebbet és legrosszabbat választotta. (...) Orosz szakértők többször is figyelmeztették, hogy ez (a háború) a legvégső lehetőség, és alaposan meg kell vizsgálni. Sokkal jobb választások is mutatkoztak számára. Most látjuk az eredményt" - fejtette ki Budanov.
A hírszerzési főnök aláhúzta, hogy Ukrajna addig fog harcolni, amíg az összes orosz csapatot "ki nem kergeti" a területéről. Értésre adta, hogy ebbe beleérti a Donyec-medence egészének és a Krím félszigetnek a visszafoglalását is. Hangsúlyozta, hogy "az ellentámadás felgyorsítása érdekében Ukrajnának sürgősen szüksége van közepes és nagy hatótávolságú rakétarendszerekre, nagy kaliberű tüzérségre és támadó repülőgépekre".
"Mi a saját területünkön vívunk háborút. Ha valaki úgy gondolja, hogy bizonyos típusú fegyverek használatát korlátozni kellene, akkor szeretném emlékeztetni, hogy Oroszország itt abszolút minden fegyvertípust használ, beleértve a robotrepülőgépeket, amelyeket tengeralattjárókról indítanak, és a stratégiai bombázókat is. Az orosz fegyverek teljes skáláját használják itt, kivéve a nukleáris fegyvereket" - fejtette ki Budanov.
(MTI)
KÖVESSEN MINKET A FACEBOOKON: