A szakértő kétli, hogy igazak lennének azok a hírszerzési jelentések, hogy Moszkva erőforrásai kiapadtak
Oroszország a hetekkel ezelőtt “belebegtetett” nagy nyári offenzívát folytató lépései még nem indultak meg - írta legfrissebb elemzésében Tarjányi Péter író és biztonságpolitikai szakértő, hozzátéve, ennek oka kettős.
Egyrészt szerinte Moszkva ténylegesen várja Herszon térségében az ukrán ellentámadást. Másrészt “játszik” az erőforrásaival és folyamatos csapatmozgásokon keresztül “tapogatja” Harkivtól Mikolajivig az ukrán hadsereg gyenge pontjait. "Nem hiszem, hogy igazak lennének azok a hírszerzési jelentések amelyek arról szólnak, hogy Moszkva erőforrásai kiapadtak volna" - jegyezte meg.
"Meg kell értenünk, hogy igazán őszig-télig egy esetleg kettő offenzíva indítható és ezt nagyban befolyásolja az időjárás amivel kapcsolatban nem tudjuk esős vagy száraz ősz várható. Ha utóbbi akkor meglesz a kettő “nagy” próbálkozás orosz oldalról, ha nem akkor egy, és annak főtengelye még nem dőlt el" - írta Tarjányi.
Kijev erői a Herszonban levő orosz erőket folyamatos tüzérségi támadásokkal zaklatják és ami komoly eredmény, hogy az Antonovszkij hidat ért csapásokkal elértek az orosz erők utánpótlási nehézségeinek növekedését. "Ha egy mondatban kéne összefoglalni a ukrán stratégiát, akkor azt mondanám folyamatos nagy távolságból indított csapások az orosz logisztika ellen kis mobil erőkkel, komoly hatékonysággal. Fentiek alapján a július hónap nem hozott nagy területekre kiterjedő áttörést egyik félnek sem, igazán “vihar előtti csend” van, ami nyilván nem tart sokáig. A nagy 1 millió katonás ukrán támadás biztosan elmarad, viszont Herszon térségében még aktívabb lesz Kijev mint eddig volt" - fejtette ki véleményét Tarjányi.
A szankciók miatt - minden ellenkező hír ellenére - egyre komolyabb nehézséggel küzd Oroszország, de ez nem jelenti azt, hogy jövő évben ne lenne képes folytatni a háborút - véli a szakértő. Európa és Oroszország gazdasági háborúban áll egymással és az győz aki tartalékok oldaláról tovább bírja ezt az erőfeszítést - tette hozzá. Oroszország nyersanyag szempontból jobban áll, de gyenge a gazdasága. Európa gazdasága erősebb, de nyersanyagok tekintetében gondokkal küzd - jegyezte meg.
KÖVESSEN MINKET A FACEBOOKON: